5 sierpnia 2022

Ciekawe Biznesy w Polsce

O czym warto wiedzieć?

bramy-przesuwne-śląsk

Bramy przesuwne – wady i zalety

Większość z nas korzysta z samochodu codziennie, dojeżdżamy do pracy, jeździmy na zakupy, dlatego posiadanie garażu wydaje się czymś niezbędnym w dzisiejszych czasach. Czy brama przesuwana będzie dobrym wyborem? Jakie ma wady i zalety takie rozwiązanie? O tym znajdziecie informacje poniżej.

Zalety bram przesuwanych

Zacznijmy od tego, że wybór bramy wjazdowej powinien być poprzedzony gruntową analizą i wymiarowaniem terenu, jaki mamy do dyspozycji. Jeżeli przestrzeń na podjeździe jest ograniczona, wówczas będzie utrudniać montaż poszczególnych bram, z tym trzeba się liczyć. Brama wjazdowa do garażu powinna mieć przynajmniej 2,4 m szerokości.

Bramy przesuwne Śląsk to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, które pozwala zaoszczędzić całkiem sporo miejsca, bo otwierają się wzdłuż wewnętrznego ogrodzenia. Ze względu na to, że konstrukcja wymaga przeciwwagi, w projekcie trzeba uwzględnić 40% więcej, niż ma długość bramy. Wśród bram przesuwanych Śląsk można wyróżnić samonośne oraz szynowe. Te pierwsze nie mają kontaktu z podłożem, więc są bardzo praktyczne, szynowe wyposażone są w rolki i szyny, które umieszcza się w fundamencie. Niestety w tym wypadku w szynach gromadzą się zanieczyszczenia, które należy regularnie usuwać.

Bramy przesuwne Śląsk są bardzo wygodne w użytkowaniu, to bez wątpienia jest ich największa zaleta. Poza tym zajmują niewiele miejsca, dodatkowo mogą być wyposażone w automat, dzięki temu nie trzeba wysiadać z samochodu, aby wjechać na posesję. Osoby, które cenią sobie praktyczne, wygodne rozwiązania, bez wątpienia powinny zdecydować się na tego typu bramę.

Bramy przesuwne Śląsk – wady

Oczywiście bramy przesuwane mają także pewne wady, a mianowicie nie sprawdzą się w przypadku wąskich działek. Warto mieć na uwadze także to, że koszty zakupy takiej bramy będą dość wysokie, więc jeżeli nasz budżet jest mocno ograniczony, lepszym rozwiązaniem może okazać się brama uchylna dwuskrzydłowa.

Wybór bramy do garażu wcale nie jest takim prostym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, które będą decydowały ostatecznie o tym, czy brama będzie wygodna i komfortowa w użytkowaniu, czy będzie utrudniała nam życie i codzienne funkcjonowanie.
Przed zakupem bramy przesuwnej, należy zastanowić się, czy będzie stanowić dla nas optymalne rozwiązanie. Rozważmy wszystkie za i przeciw, aby móc zdecydować się na rozwiązanie, które usatysfakcjonuje nas najbardziej i będzie maksymalnie wygodne w użytkowaniu, szczególnie że w dzisiejszych czasach bardzo dużo korzystamy z samochodu.