5 sierpnia 2022

Ciekawe Biznesy w Polsce

O czym warto wiedzieć?

Czy profesjonalny masaż tajski ma właściwości zdrowotne?

Zdecydowana większość masaży azjatyckich służy przede wszystkim uwolnieniu energii życiowej, tzw. Qi.
Tradycyjny masaż tajski pochodzi z Indii i jest praktykowany od ponad 3000 lat. To leczniczy zabieg dla ciała i duszy. Podczas zabiegu aktywowane są kanały energetyczne w ciele, dzięki czemu energia może swobodnie przepływać. W tłumaczeniu masaż tajski oznacza: „starożytny dotyk leczniczy”.

Profesjonalny masaż tajski – wykonanie i efekt

Pacjent leży na podłodze lub macie bez butów i biżuterii. Tajski masażysta pracuje nad liniami energetycznymi w bardzo specyficznym rytmie. Masowana osoba układana jest w różne asany jogi, podczas gdy masujący angażuje swoje części ciała ciała (kostki, palce, łokcie, dłonie, stopy). Podczas wykonywania tradycyjnego masażu tajskiego nie używa się olejku.

Różne punkty są masowane w sposób ukierunkowany, tak aby można było wpływać również na narządy wewnętrzne. Gdy tylko przepływ energii zostanie aktywowany, puszczają emocjonalne i fizyczne blokady. Profesjonalny masaż tajski ma tak samo pozytywny wpływ na umysł i ciało. Zmniejsza poziom stresu, a tym samym pomaga zapobiegać objawom choroby, które mają podłoże nerwowe.

Zabieg aktywuje również przepływ limfy. Produkty przemiany materii i hormony stresu są usuwane szybciej. Prawidłowo wykonany masaż powoduje dobre ukrwienie całego organizmu, co oznacza lepsze dotlenienie komórek i narządów.

Poprzez rozciąganie różnych obszarów ciała uzyskuje się bardzo dobrą ruchomość całego układu mięśniowo-szkieletowego.
Dzięki aktywnemu przepływowi energii metabolizm pacjenta ponownie przyspiesza. Masaż tajski może być również z powodzeniem stosowany jako środek przeciwbólowy. Łagodzi bóle głowy, a także jest pomocny w przypadku nudności, bólów kolan i pleców. W tradycji Dalekiego Wschodu masaże są stosowane przede wszystkim w profilaktyce chorób. Technika masażu tajskiego przynosi ulgę przy ostrych dolegliwościach, takich jak bezsenność, dzwonienie w uszach czy biegunka.

Jak często wykonywać masaż?

Systematycznie wykonywany profesjonalny masaż tajski to bierne ćwiczenie układu sercowo-naczyniowego, układu limfatycznego. Dzięki regularnym zabiegom organizm szybciej stymuluje te procesy.
Na początku wystarczy raz w tygodniu, aby pobudzić układ żylny i limfatyczny organizmu. Sukcesywnie można zwiększać częstotliwość.

Czy masaż może być szkodliwy?

Masaż wydaje się być dobry dla każdego. Niestety, niektóre choroby są przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegu. W takim przypadku zdecydowanie należy wcześniej porozmawiać z lekarzem.

Są to następujące choroby:

– Choroby nowotworowe,
– Osteoporoza,
– Zaburzenia krzepnięcia krwi.

W zasadzie można z czystym sumieniem powiedzieć, że masaż tajski jest bardzo dobrze tolerowanym zabiegiem. Trudno powiedzieć, czy zdrowym, ponieważ, to co jest dobre dla jednego, może być nieodpowiednie dla drugiego. Udowodniono jednak, że przeważają pozytywne aspekty, takie jak aktywacja układu sercowo-naczyniowego, układu limfatycznego czy łagodzenie bólu. Masaż z pewnością można uznać za zdrowy w dwóch aspektach: psychologicznym i relaksacyjnym.