5 sierpnia 2022

Ciekawe Biznesy w Polsce

O czym warto wiedzieć?

Do jakich pomieszczeń pasują płytki drewnopodobne?

Mówi się, ze naturalne drewno pasuje niemal do wszystkich wnętrz, jest jednak drogie i nie zawsze funkcjonalne. Właśnie dlatego tak popularne stały się panele drewnopodobne. Warto jednak wiedzieć, że jest jeszcze jedna alternatywa, płytki drewnopodobne. Takie płytki nie dość, że są niezwykle trwałe, to do potrafią do złudzenia przypominać naturalne drewno. Poopowiadamy kiedy i w jakich wnętrzach warto stosować płytki drewnopodobne.

Czym wyróżniają się płytki drewnopodobne?

Płytki drewnopodobne stosuje się głównie na podłogach, a jest ku temu wiele wskazań. Niezależnie od tego jaki materiałem miałaby być wyłożona podłoga to zawsze oczekiwania są takie same. Materiał ma być trwały i wytrzymały. Szczególnie jeśli pomieszczenie ma być intensywnie użytkowane lub narażone na niesprzyjające warunku. Mowa tu szczególnie o wilgoci. Właśnie dlatego w kuchniach, przedpokojach i łazienkach najczęściej montowane są płytki.
Płytki drewnopodobne są równie wytrzymałe jak każdy inny gres, nie przepuszczają wilgoci, więc śmiało można je montować we wszystkich miejscach narażonych na częsty kontakt z wilgocią i wodą, takich jak przedpokój, kuchnia i łazienka. Płytki często są też najlepszym wyborem w przypadku ogrzewania podłogowego, bo w odróżnieniu od drewna czy paneli nie są materiałem izolacyjnym. Płytki drewnopodobne pozwalają zaś zachować urok paneli, łącząc to z efektywnym ogrzewaniem podłogowym.

Do jakich wnętrz pasują płytki drewnopodobne?

Z uwagi na cechy szczególne płytek drewnopodobnych najczęściej są one stosowane w kuchniach, łazienkach i przedpokojach. Z powodzeniem mogą być one jednak stosowane w praktycznie każdym pomieszczeniu domu, ale i w przestrzeniach publicznych. Sprawdzą się wszędzie tam gdzie wymagana jest trwała i mocna podłoga, lub tam gdzie chcemy połączyć urok drewna z ogrzewaniem podłogowym.

Płytki drewnopodobne bardzo dobrze pasują do wnętrz w stylu industrialnym. Doskonale łączą się z kolorem naturalnych cegieł i surowym metalem. Dzięki zastosowaniu tego typu płytek można stworzyć bardzo łagodną i przytulną wersję w stylu loft. Szczególnie przytulnie wyglądają tego typu płytki ułożone w jodełkę.

Płytki drewnopodobne nadają się również do naturalnych wnętrz, ważne jest jednak by wybrać te, które możliwie najbardziej przypominają naturalne drewno. Na rynku dostępne są płytki drewnopodobne, doskonale odwzorowujące nie tylko kolor, ale i strukturę drewna. Tego typu płytki sprawdzą się też we wnętrzach w stylu rustykalnym. Płytki drewnopodobne można też z powodzeniem stosować we wnętrzach w stylu skandynawskim, tu sprawdzą się takie o strukturze i barwie bielonego drewna.