5 sierpnia 2022

Ciekawe Biznesy w Polsce

O czym warto wiedzieć?

Drukarki etykiet – jak wybrać najbardziej odpowiedni model?

Wybór i zakup odpowiedniej drukarki etykiet to bardzo ważna i istotna sprawa. Od tego zależy, bowiem czy z danej drukarki w pracy będziemy zadowoleni czy też nie. Drukarka do etykiet w niektórych miejscach, takich jak biuro, urząd, laboratorium, fabryka ma bardzo wiele zadań i jest urządzeniem niezmiernie potrzebnym i przydatnym. Wybierając odpowiedni model do danego miejsca i danych prac, znacznie ułatwia się i usprawnia pracę.

Modele drukarek etykiet

Modele drukarek etykiet są różne. Mamy więc małe i przenośne drukarki biurowe, duże drukarki przemysłowe czy też drukarki, które drukują wolniej lub przeznaczone są do bardzo dużej ich eksploatacji.
Jednak samych rodzajów drukarek są tylko dwa. Druk etykiet jest inny niż druk robiony przez normalną drukarkę. Etykiety muszą być trwałe, nie mogą się zmazać, zblaknąć czy zniszczyć. Dlatego działanie drukarki etykiet polega na tym, że drukują one termicznie. Oznacza to, że zadrukowywane są kartki, które termicznie się ogrzewa. W tym wypadku etykiety drukuje się dwoma sposobami termicznie lub termotransferowo.

Jak wybrać odpowiedni model drukarki etykiet?

Wszystko zależy od rodzaju prac, do których przeznaczona będzie dana drukarka. Zależy też od faktu, jakie drukuje się etykiety i ile w ciągu dnia.
W przypadku modeli, które drukują termicznie otrzymuje się etykiety nadrukowane tylko na czarno, ponieważ takie modele obsługują tylko czarny tusz. Dlatego tego typu drukarki sprawdzą się w laboratorium, gdzie etykiety nie muszą być kolorowe.
W przypadku druku termotransferowego etykiety mogą być kolorowe, ponieważ istnieje tam możliwość drukowania różnymi kolorami tuszu. Decydując się na zakup odpowiedniego modelu, trzeba zdać sobie sprawę, czy etykiety w kolorze czarnym nam wystarczą, czy kiedyś będziemy potrzebowali, jednak, etykiet kolorowych.

Inna do biura inna do przemysłu

Drukarki do etykiet mają także inną rozdzielczość i jest to też bardzo ważny punkt przy wyborze danej drukarki. Pamiętać należy, że im wyższa rozdzielczość, tym lepszy jest druk danej etykiety. Do biura, do urzędu, do laboratorium na pewno przyda się mała i mobilna drukarka, natomiast do fabryki produkcyjnej nada się drukarka duża, która ma duże możliwości i którą można mocno eksploatować.
Jednym słowem, wybór odpowiedniej drukarki etykiet jest kwestią indywidualną każdego kupującego. Do każdego rodzaju prac i do każdego miejsca potrzebna jest inna drukarka. W jednym miejscu sprawdzi się dany jej model a w drugim ten sam model może się już nie sprawdzić.