5 sierpnia 2022

Ciekawe Biznesy w Polsce

O czym warto wiedzieć?

sprzedaż spółki w czechach

Sprzedaż przedsiębiorstwa

Czy można sprzedać firmę? Oczywiście! Dziś na rynku sprzedaje się nie tylko produkty i usługi, ale również przedsiębiorstwa. Dlaczego klient miałby kupić firmę, zamiast założyć własną? Jakie są korzyści z takiej transakcji?

Koszty prowadzenia działalności

Prowadzenie działalności gospodarczej na terenie innego kraju niż Polska ma wiele korzyści. Z reguły chodzi o niższe podatki i niższe koszty prowadzenia firmy. Koszty prowadzenia działalności w Polsce są dość wysokie, wiedzą o tym osoby przedsiębiorcze w Polsce i poza granicami. Dlatego właśnie Polacy szukają szansy na obniżenie tych kosztów, aby zarabiać więcej. Niższe koszty to większe zyski. Założenie firmy w Polsce wiąże się z szeregiem obowiązków prawnych. Podobnie jest w Czechach i innych krajach. Trzeba spełnić określone prawem warunki. Osobie bez znajomości języka obcego i realiów życia w innym kraju nie jest łatwo. Sprzedaż spółki w Czechach to na pewno duża szansa na swoją firmę.

Strata czasu w urzędach i wypełnianie dokumentów

Każda czynność cywilnoprawna musi zostać zarejestrowana w odpowiednim urzędzie. Urzędnicy muszą zaakceptować przekazane dokumenty. Trzeba też wnosić odpowiednie opłaty w ustalonych prawem terminach. Można się pogubić. Dlatego warto zaufać firmie, która zajmuje się sprzedażą gotowych spółek handlowych. Spółki takie nie są aktywne i nie mają żadnych zobowiązań, dlatego transakcja jest pewna i nie niesie z sobą żadnych zagrożeń. Sprzedaż spółki w Czechach to duża transakcja, trzeba więc liczyć się z kosztami. Jednak finalnie to się opłaca, co potwierdzają zadowoleni klienci. W spółce handlowej bardzo ważny jest wpis w Rejestrze Handlowym i opłacony kapitał zakładowy, zatem warto dopilnować tych kwestii.

Etat czy własna działalność?

Sprzedaż spółki w Czechach to ogromna szansa na wysokie zyski i prowadzenie firmy poza Polską. Niektórzy jednak wolą pozostać w swojej bezpiecznej przystani i pracować na etacie w Polsce. Czy to coś złego? Nie. Każdy człowiek ma swoją zawodową drogę. Ważne, aby odnaleźć ścieżkę najlepszą dla siebie i swojej rodziny, swojej przyszłości. Dylemat polecający na wyborze między etatem a własną działalnością można też rozwiązać w ten sposób, że stopniowo można przechodzić na własną działalność, jednocześnie utrzymując zatrudnienie na etacie. W ten sposób w razie spadku zainteresowania klientów usługami bądź produktami sprzedawanymi w ramach działalności, człowiek wciąż ma źródło utrzymania, stały dochód pozwalający się utrzymać. Wydaje się, że to rozsądna postawa.